Šmykom riadené
nakladače s vysokým
výkonom a ľahkou
ovládateľnosťou.

Základné údaje


História spoločnosti siaha až do roku 1966, kedy sa začalo s výrobou dielov k poľnohospodárskym strojom. Neskôr firma zmenila výrobný program na prídavné zariadenia k stavebným strojom.
V roku 1981 začala v novom závode výroba prvých nakladačov UNC 060. Už o štyri roky meskôr sa ich vyrobilo ročne viac ako 1000 ks. V roku 1990 vzniká samostatný podnik a vyrába sa už takmer 3000 ks nakladačov UNC 060.
Spoločnosť sa v nasledujúcich rokoch zameriava na kvalitu svojich výrobkov a na ich neustálu inováciu. Mení názov svojich nakladačov na LOCUST, pod ktorým sa prezentujú dodnes.

LOCUST – šmykom riadené nakladače LOCUST L 752, L 853, L 903, L 1203 sú dodávané s motormi YANMAR a hydraulikou BOSCH-REXROTH. Vyznačujú sa vysokým výkonom, úspornou prevádzkou, jednoduchou a bezpečnou obsluhou, vysokou manévrovateľnosťou, nízkou hmotnosťou a pohotovou výmenou širokého sortimentu prídavných zariadení (štyri druhy lopát, výkyvná radlica, paletizačné vidly, vidly s pridržiavačom, ryhovač, grader, hydraulické kladivo, miešačka na betón, zametacie zariadenie, presuvný podkop, vŕtacie zariadenie, fréza na sneh, fréza na asfalt...)

LOCUST L 1203