Šmykom riadené
nakladače s vysokým
výkonom a ľahkou
ovládateľnosťou.

LOCUST L 752


Koncepcia nakladača vychádza z jednoduchého rámu, ku ktorému sú postupne domontovávané ďalšie diely nakladača. Odnímateľné bočné prevody s pomalobežnými hydromotormi nevyžadujú žiadnu starostlivosť počas životnosti nakladača. K rámu sú priskrutkované blatníky spolu so smerovými svetlami a spätnými zrkadlami. Nádrže voľne montovateľné k rámu tvoria spolu s blatníkmi nový dizajnový celok a dodávajú nakladaču dynamickejší tvar. Plnenie nádrží je veľmi jednoduché po otvorení zadného uzamykateľného krytu.
K rámu je pripojený zosilnený výložník nového tvarového riešenia s rýchloupínačom. Toto riešenie dáva predpoklad vysokej tuhosti pracovného zariadenia. Po odklopení kabíny a zadného krytu je jednoduchý dosah k všetkým agregátom z akéhokoľvek miesta. Kabína spĺňa všetky bezpečnostné predpisy ROPS a FOPS, výhľady, hluk, vibrácie a všetky ovládacie prvky sú na ergonomicky dostupných miestach, čím zaručujú vysoké pohodlie obsluhy.
Pohon nakladača je hydrostatický s hnacím motorom YANMAR 4TNV 98 ENWI STAGE III A o výkone 44 kW pri 2500 ot/min. Pojazdový mechanizmus sa skladá z regulačných hydrogenerátorov, pojazdových hydromotorov a bočných pohonov pojazdu. Okruh pracovnej hydrauliky sa skladá z neregulačného hydrogenerátora, rozvádzača s otvorenym stredom a neregulačneho hydrogenerátora. Všetky hydraulické agregáty sú požité od BOSCH-REXROTH GROUP, čo zabezpečuje vysokú spoľahlivosť a životnosť.
Tak ako bol nakladač navrhnutý, dosahuje vysoké pracovné výkony, čo sa týka hlavne ťažných a rypných síl.Všetky použité agregáty zabezpečujú vysokú spoľahlivosť, vysokú životnosť a kľudný chod. Nakladač LOCUST L 752 svojimi technickými parametrami sa radí medzi špičku šmykom riadených nakladačov a dosahuje vysokú technickú úroveň.

Výška nakladača 2040 mm
Dĺžka nakladača s lopatou 3340 mm
Šírka nakladača s lopatou 1780 mm
Prevádzková hmotnosť 2940 kg
Nominálna nosnosť 750 kg
Bod preťaženia 1500 kg
Maximálna rýchlosť 13 km/h
Navŕšený objem lopaty 0,4 m3
Trhacia sila 17 kN
Ťažná sila 32 kN
Zdvíhacia sila 19 kN
Dosah 675 mm
Maximálna vysýpacia výška 2475 mm
Typ motora YANMAR 4TNV 98 ENWI STAGE III A
Menovitý výkon/otáčky 44 kW/2500 min-1
Druh pohonu hydrostatický
Regulačný hydrogenerátor pojazdu BOSCH-REXROTH
Konštantný hydromotor pojazdu BOSCH-REXROTH
Hydraulika pojazdu – pracovný tlak 35 MPa
Druh ovládania hydraulické
Pracovný tlak ovládania 2,5 MPa
Riadenie preklzovaním kolies
Hydrogenerátor pracovného zariadenia BOSCH-REXROTH konštantný
Rozvádzač pracovného zariadenia BOSCH-REXROTH s otvoreným stredom
Pracovný tlak 16,5 MPa
Prietok pracovnej hydrauliky 72 l/min
Vyrovnávanie lopaty mechanické*
Výsledná hlučnosť akustického výkonu 101 dB
Pneumatiky štandardné 10 x 16,5
Elektrická inštalácia 12 V
* pri zdvíhaní aj spúšťaní