Šmykom riadené
nakladače s vysokým
výkonom a ľahkou
ovládateľnosťou.

LOCUST L 453


Koncepcia a dizajnové riešenie nakladača vychádza z trojkovej rady nakladačov. Na rozdiel od nakladačov vyšších nosností tento nakladač vychádza z integrovaného rámu, kde nádrže a blatníky sú súčasťou rámu. Plnenie nádrží je veľmi jednoduché po otvorení zadného uzamykateľného krytu.
K rámu je pripojený výložník nového tvarového riešenia s EURO upínačom. Riešenie spojenia výložníka s rámom zabezpečuje jeho vysokú tuhosť. Po odklopení kabíny a zadného krytu je jednoduchý dosah k všetkým agregátom z akéhokoľvek miesta. Kabína spĺňa všetky bezpečnostné predpisy ROPS a FOPS, výhľady, hluk, vibrácie a všetky ovládacie prvky sú na ergonomicky dostupných miestach, čím zaručujú vysoké pohodlie obsluhy.
Pohon nakladača je hydrostatický s hnacím motorom KUBOTA D1703 - EU32 STAGE III A o výkone 27,5 kW pri 2800 ot/min. Pojazdový mechanizmus sa skladá z regulačných hydrogenerátorov v tandemovom usporiadaní a zo štyroch pojazdových hydromotorov s prevodovkou, ktoré poháňajú každé koleso samostatne. Okruh pracovnej hydrauliky sa skladá z neregulačného hydrogenerátora, rozvádzača s otvoreným stredom a priamočiarych hydromotorov. Ovládanie nakladača je hydraulické s elektrickým ovládaním prídavného zariadenia, alebo na objednávku s mechanickým ovládaním. Použité agregáty zabezpečujú vysokú spoľahlivosť a životnosť nakladača.
Tak ako bol nakladač navrhnutý, dosahuje vysoké pracovné výkony, čo sa týka hlavne ťažných a rypných síl. Všetky použité agregáty zabezpečujú vysokú spoľahlivosť, vysokú životnosť a kľudný chod. Nakladač L 453 svojimi technickými parametrami sa radí medzi špičku šmykom riadených nakladačov a dosahuje vysokú technickú úroveň.

Výška nakladača 1900 mm
Dĺžka nakladača s lopatou 2840 mm
Šírka nakladača s lopatou 1220 mm
Prevádzková hmotnosť 1890 kg
Nominálna nosnosť 450 kg
Bod preťaženia 900 kg
Maximálna rýchlosť 10 km/h
Navŕšený objem lopaty 0,28 m3
Trhacia sila 10 kN
Ťažná sila 17 kN
Zdvíhacia sila 13 kN
Dosah 390 mm
Maximálna vysýpacia výška 2200 mm
Typ motora KUBOTA D1703 - EU32 STAGE III A
Menovitý výkon/otáčky 27,5 kW/2800 min-1
Druh pohonu hydrostatický
Regulačný hydrogenerátor pojazdu BOSCH REXROTH
Konštantný hydromotor pojazdu SAUER DANFOSS
Hydraulika pojazdu - pracovný tlak 25 MPa
Druh ovládania hydraulické
Pracovný tlak ovládania 2,5 MPa
Riadenie preklzovaním kolies
Hydrogenerátor pracovného zariadenia BOSCH REXROTH
Rozvádzač pracovného zariadenia HYDROCONTROL
Pracovný tlak 16 MPa
Prietok pracovnej hydrauliky 53 l/min
Vyrovnávanie lopaty hydraulické*
Výsledná hlučnosť akustického výkonu 101 dB
Pneumatiky štandardné 8,5 x 15
Elektrická inštalácia 12 V
* pri zdvíhaní